Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘zübük’ siyaseti deyip duyurdu: Ekrem Efendi’ye…

Son dakika Recep Tayyip Erdoğan haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Kasımpaşa ilçesinde düzenlenen iftar programının ardından önemli açıklamalar yaptı.

CHP-DEM Parti ittifakını “Bu seçimde pek çok kirli pazarlığın yapıldığına şahit olduk” sözleriyle eleştiren Erdoğan, “CHP’li İBB Başkanı da bu pazarlıkların peşinde. Benim milletim Ekrem Efendi’ye fırsat vermeyecektir” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

‘BIRAKSAK HER İKİ ZİHNİYET HEMEN BAŞINI KALDIRACAK’

Geçmişte milletten alamadıkları yetkiyi darbe yoluyla almaya çalışanlar vardı. Beyoğlu Belediye Başkanı olduğum zaman oyuna geldim. Bundan dolayı 1 hafta hapiste yaşadım. Bıraksak her iki zihniyet hemen başını kaldıracak.

Biz de 70 yılı aşan hayatımızda yarım asrı bulan siyaset hayatımızda dua almak için çalıştık. Hep bu gaye için çaba sarf ettik. Her seçimi geçmişte yaptıklarımızın hesabı verme, gelecekte yapacaklarımızın ruhsatını alma olarak gördük.

‘BENİM HALKIM EKREM EFENDİ’YE FIRSAT VERMEYECEKTİR’

Bu seçimde pek çok kirli pazarlığın yapıldığına şahit olduk. Şu anda öyle kirli pazarlıklar var ki CHP’li İBB başkanı işte bu pazarlıkların peşinde. Benim halkım bu seçimde Ekrem Efendi’ye fırsat vermeyecektir. Allah’ın izniyle biz muradımıza ereceğiz.

Bu seçimde pek çok kirli pazarlığın yapıldığına şahit olduk. Şu anda öyle kirli pazarlıklar var ki şu anda CHP’li İBB başkanı işte bu pazarlıkların peşinde.

‘İSTANBUL’UN GELECEĞİYLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN OYUNLAR OYNANIYOR’

Bavul bavul dolarlar, avrolar bu görüntülerin siyaseti kirlettiği bir ortamda kimse böyle bir tabloyu ilkeyle, davayla, siyasi görüş farklılığıyla izah edemez.

Kazanmak değil kaybettirmek için ortada dolaşanların motivasyon kaynaklarının hiç de masum olmadığı açıktır.

‘NİYETLERİ BUGÜN İSTANBUL’U YARIN TÜM ÜLKEYİ YAĞMALAMAKTIR’

Türkiye bu siyaset tarzını çeyrek asır öncesinde rafa kaldırmıştır.

Bunca yıl sonrasında ülkemizde zübük siyasetini hortlatanların niyeti bugün İstanbul’u yarın tüm ülkeyi yağmalamaktır.

Bu seçimde bilhassa İstanbul’da şehirle, şehrin geleceğiyle uzaktan yakından alakası olmayan oyun oynanıyor. İstanbul’un hiçbir meselesi gündeminde olmayanların yarısı yalan yarısı yanlış bilgilerle yürüttükleri kampanyaların hepsi yalandır.

‘SEÇİM SAHADA KAZANILIR, SANDIKTA TESCİL ETTİRİLİR’

Bugün sandık görevlisi arkadaşlarımızla bu salonda bir aradayız. Bunca yıllık siyasi hayatımız bize şunu gösterdi.

Seçim sahada kazanılır, sandıkta tescil ettirilir. Sahada yoksanız sandıktan zaten bir şey çıkmaz. Sandığı iyi kontrol edemezseniz, sahada emekleriniz bir kısmı heba olur.

‘BİZİM NAMUSUMUZA EMANET EDİLMİŞ TEK BİR OYUN ZAYİ EDİLMESİNE GÖZ YUMAMAYIZ’

Asıl önemli vazife Pazar günü sizi bekliyor. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı temsilen sandıklara sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. İşi hiç olmadığı kadar sıkı tutmamız gerekiyor. Bizim kimsenin oyunda gözümüz yok. Ama bizim namusumuza emanet edilmiş tek bir oyun zayi edilmesine göz yumamayız. 

Yaşanan her türlü olağan dışı tutum, yazılı tutanağa dönüştürülerek mutlaka kayıt altına alınmalıdır. Bu kısa hatırlatmanın ardından son söz olarak şunu söylemek istiyorum.

Sandığın kazası 5 yılda bir olabiliyor. İstanbul’un 5 yılı kayboldu gitti. İnşallah bir 5 yılı daha aynı akıbete uğratamayız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x