Sırbistan’da Boskovic ve Guidetti’den Türkiye vurgusu! ‘Olimpiyatta favori’

Tayland’ın ev sahipliğinde 20-23 Haziran 2024 tarihlerinde Bangkok’ta düzenlenecek FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımımızın çeyrek finaldeki rakibi Polonya oldu. Favoriler arasında yer alan Sırbistan’da Boskovic ve başantrenör Giovanni Guidetti açıklamalarda bulundu.

12 YILDIR KAYBETMİYORUZ
Milletler Ligi Finallerinde çeyrek final maçları 20-21 Haziran tarihlerinde oynanacak. Türkiye VNL çeyrek finalindeki rakibi Polonya’ya karşı 12 yıldır eleme maçı kaybetmiyor. Milletler Ligindeki diğer çeyrek final eşleşmeleri şöyle;

Brezilya-Tayland
Çin-Japonya
İtalya- ABD

GİOVANNİ GUİDETTİ: TÜRKİYE BÜYÜK FAVORİ
Sırbistan’da olimpiyat öncesi başantrenör Giovanni Guidetti, Türkiye’nin favori olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Bu yılki olimpiyatlar şu ana kadar düzenlenmiş en üst seviye olimpiyatlar olacak çünkü eleme sistemi değişti. Afrika takımı olarak Kenya ve organizatör olarak Fransa var. Bu 2 takımın dışında diğer 10 takım dünyanın en iyi 10 takımı olacak.

Kesinlikle Türkiye büyük bir favori çünkü geçtiğimiz yıl her şeyi kazandılar, çok iyi bir iş çıkarıyorlar. Brezilya harika bir VNL geçiriyor, İtalya bir diğer büyük favori. Amerika tarihsel olarak bir olimpiyat takımı. Polonya bu yıl VNL’i kazanırsa şaşırmam, aynı şekilde Brezilya da VNL’i kazanırsa sürpriz olmaz çünkü çok iyi oynuyorlar. Sırbistan olarak ise en büyük madalyayı umut ediyoruz.”

DUVARA ALTIN MADALYA FOTOĞRAFI ASILDI
Sırbistan’ın antrenman yaptığı salona altın madalya resmi asıldı. Konuyla ilgili Boskovic şunları söyledi: “Duvardaki bir fotoğrafla motivasyona ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum çünkü hepimiz altın madalyayı ne kadar istediğimizi biliyoruz. Şu ana kadar sadece altın madalya kazanamadık ama yine de görmek güzel, itiraf etmeliyim ki hoş duruyor.”

BOSKOVİC’TEN TÜRKİYE SÖZLERİ
Olimpiyat favorileri hakkında Tijana Boskovic şunları söyledi: “En tepede İtalya, Brezilya, Amerika, Çin, Türkiye harika oynuyor. Yani final ve altın için zor bir yolumuz olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x