Şöhreti bırakıp doğaya çekilen ünlü manken tarlada çalışmaya başladı

Ünlü oyuncular, podyumların bir numaralı mankenleri ve sanatçılar şehir hayatının keşmekeşliğinden bıkıp soluğu doğada buluyor. Birkaç yıl önce şehir hayatından kaçan ünlü manken Tuğba Özay bu akımın en önde gelen isimlerinden birisi olarak biliniyor.

Eski manken ve oyuncu olan Tuğba Özay sosyal medya paylaşımlar ile gündem olmaya devam ediyor.

Bundan birkaç sene önce Antalya’nın Manavgat ilçesinde kendisine bir çiftlik alan Tuğba Özay, 2021 yılında Manavgat’ta çıkan büyük yangından bahçesinin neredeyse yarısını kaybetmişti.

O dönem çektiği videolar ile gözyaşları içerisinde yardım isteyen ünlü isim yılmadı ve büyük emek ve uğraş verip çiftliğini yeniden inşa etti.

Doğa ve hayvan sevgisi ile tanınan ünlü manken yeni sebze dönemi öncesinde sebze yetiştirmek için hazırlıklara başladı.

Çiftliğinde kendisine ufak bir alanda sera yapan Özay, eline aldığı tırmık ile etrafını temizledi. Sera’da çalıştığı anları sosyal medya hesabından paylaşan Özay şu notu düştü:

“Ben böyleyim işte .. Bazen yataktan kalktığım gibi pijamalarımla bahçeye çıkar o an aklıma eseni yaparım. Uzunca bir süredir bahçemizde küçük bir sera yapmak istiyordum .. Serayı kurdurdum ve geçtiğimiz günlerde de toprağını kazdım , temizledim , gübreledim , havalandırmaya bıraktım .. Ata tohumuna çok önem veriyorum ve gerçek Ata tohumu üreten yerleri takip ediyor destekliyorum .

Onlardan ilham alıyorum .. örnek oluyorlar bana .. Toprak bizim anamız , varlığımızın ve sürekliliğimizin sebebi toprak … Toprakla iyi geçinmek , iyi anlaşmak gerek … Toprağa olan ilgim giderek artıyor ..

Elimde birazcık Ata tohumlarım var ve onları ekmek için sabırsızlanıyorum .. Ve sonucu çok merak ediyorum .. Hem kendi araştırmalarım hem büyüklerden öğrendiklerimle toprak ile daha da içselleşeceğim .. Sizin de önerileriniz olursa paylaşın lütfen .. Ama benim size önerim toprağınız varsa satmayın ! Ekin , biçin , üretin ..

Evinizin balkonunda saksıda bile üretin .. Birileri için değil , kendiniz için üretin … İnsanın kendi emeğinin karşılığını alması mutluluk verici .. Bu arada ata tohumu biriktirmeye başladım .. Benim için altından değerli şu an Ata Tohumu..

Sevgiyle .. huzurla .. emekle .. bilgi ve saygıyla”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x